1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz!

Satış Ortaklığı Sistemi Nedir?

Yeni bir dükkan açmak ya da sıfırdan bir marka yerleştirmesiyle uğraşmak yerine insan ilişkilerinin gücü sayesinde tabii ki! Sizin elinizdeki hedef kitleye ulaşma gücü ile, bir blogger ya da influencer da olabilirsiniz sıradan sadece çevresi geniş ve iletişimi yüksek bir insan da, ürünlerimizi mekan-zaman kısıtlaması olmadan alıcıya ulaştırmak istiyoruz. Yani çok özetle siz bizim adımıza çevrenize bizim ürünlerimizi satıyorsunuz ve bunun üzerinden komisyon kazanıyorsunuz.

Bu yolla satış yaptığımız için dükkan kirası, şubeler, reklam - tanıtım ücretleri ve bunun gibi masraflar etmeden, bize kalan parayı sizin aslında karşılıklı paylaşıyoruz. Yani biz ürünü üretiyoruz ve sonra da size ve çevrenize güveniyoruz. Böylelikle ne kadar satarsanız birlikte o kadar kazanıyoruz.

Affiliate Marketing yani Satış Ortaklığı sisteminin faydaları neler?

Bir kere bizim için faydaları ürünlerimizin tanıtımlarını ve hedef kitleye ulaştırılmasının diğer yollara göre çok daha basit ve kontrol edilebilir olması. Ortaklarımız olarak sizlerin elde edeceği faydalarsa çalışma kolaylığı; herhangi bir zaman sınırlamanız yok, paranızı alma güvenceniz ve bizim size sağlayacağımız ürün çeşitliliği; satacağınız ürünler ev tekstili kategorisinde olduğu için rahatlıkla pazarlayabileceğiniz ürünlerdir. Hem 100 adet satan ile 1 adet satan arasında kazanç bakımından hiyerarşiye bağlı bir fark olmayacağı için kota zorunluluğunuz da bulunmuyor.

Basitçe özetlemek gerekirse;

Affiliate linki ile internet sitesine gelen bir müşteri alacağı 100 TL değerindeki ürün için 90 TL ödeyecek. Bu müşteriyi internet sitemize getiren satış ortağımız da müşterinin harcadığı 90 TL içinden %15 komisyon kazanacak. Satış ortaklarımızın arasında herhangi bir seviye farkı olmadığı için 100 TL satış yaptıran ya da 10 000 TL satış yaptıran satış ortaklarımız arasında bir fark olmayacak. Bu iş modelinde ortağın kazanacağı para tamamen kaç insana ulaşıp bu insanların kaçını ürün satın almaya ikna etmesi ile alakalı.